Sprzętpompa ciepła panasonic

Pompa ciepła Panasonic Aquarea

Z myślą o klientach firma Panasonic stworzyła całkowicie nową linię urządzeń serii Aquarea. Pompa ciepła Panasonic Aquarea wchodzi w skład systemów ogrzewania nowej generacji, wykorzystujących darmowe i odnawialne źródło energii, jakim jest powietrze, do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń w budynku oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

Co wyróżnia pompę ciepła Panasonic Aquarea?

  • Podstawową korzyścią płynącą z pompy ciepła Panasonic jest możliwość całkowitego zastąpienia starego kotła gazowego lub olejowego w ogrzewaniu wody do centralnego ogrzewania  jak i wody użytkowej. W nowych budynkach idealnie współpracują z ogrzewaniem podłogowym, grzejnikami niskotemperaturowymi czy nawet klimakonwektorami wentylatorowymi. Ta generacja pomp charakteryzuje się możliwością utrzymania wydajności nominalnej nawet do -15°C bez konieczności wspomagania grzałką.
  • System split oraz monoblok – Pompa ciepła Panasonic Aquarea może posiadać jednostkę zewnętrzną + hydrobox lub zintegrowany monoblok – szczególnie korzystny gdy zależy nam na oszczędności miejsca w kotłowni.
  • Pompy ciepła tej serii można też podłączyć do zestawu paneli słonecznych, co poprawia sprawność układu i redukuje wpływ na środowisko. Możliwe jest także podłączenie termostatu pozwalającego na dokładniejsze sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem.
  • Sterownik pompy ciepła Panasonic można zintegrować z dowolnym protokołem, np: KNX, Modbus, BACnet, EnOcean bądź innym systemem grzewczym za pomocą sterownika Aquarea HPM i/lub sterować pompą Aquarea z dowolnego miejsca za pośrednictwem adaptera Wi-Fi
  • Obniżone rachunki za ogrzewanie i niższe koszty konserwacji nawet o 3000 zł w skali roku

 

Cechy pompy ciepła Panasonic Aquarea:

  • Pompy ciepła Panasonic Aquarea typu split serii F i G posiadają wbudowaną pompę obiegową o klasie energetycznej A
  • Efektywne ogrzewanie – Pompa z systemem Inverter+ pozwala obniżyć zużycie energii nawet o 30% w porównaniu z pompami niewyposażonymi w sterowanie falownikowe. Oznacza to korzyści zarówno dla użytkownika, jak i środowiska naturalnego.
  • Internet Control Ready – Internet Control to system nowej generacji, umożliwiający nieskomplikowane zdalne sterowanie pompą ciepła w układzie klimatyzacji z dowolnego miejsca, za pośrednictwem połączonego z Internetem smartfona bądź tabletu z systemem Android lub iOS, albo komputera PC.
  • Dzięki rozszerzonej płycie głównej możliwa jest bezpośrednia współpraca pompy z instalacją fotowoltaiczną, ogrzewaniem wody basenowej czy kolektorami solarnymi.
  • 5 lat gwarancji Producenta na sprężarkę

 

 

W celu właściwego doboru pompy ciepła dla twojego domu skontaktuj się z nami pod tym linkiem

 

Inne teksty na blogu